Odpowiednie prześcieradło – jak je wybrać?

0
230
Odpowiednie prześcieradło - jak je wybrać?

Jakość snu zależy od dużej liczby elementów, na przykład od właściwie dobranej poszewki na poduszę i poszewki na kołdrę. Tak samo ważne jest również prześcieradło, do którego klient nie przykłada wagi – a to błąd. Podczas snu w identycznym stopniu otula się on bowiem kołdrą, co dotyka materaca, a zatem pokrywający materac materiał powinien gwarantować podobne komfortowe wrażenia. W jaki sposób zatem zdecydować się na ulubione prześcieradło?

Prześcieradła 90×200 i podobne – czyli jak wybrać wielkość?

Najistotniejsze znaczenie w wybraniu prześcieradła ma jego wielkość. Prześcieradło musi być w głównej mierze użyteczne: musi zakrywać całą wielkość materaca. Z tego powodu więc przed przystąpieniem do kupna należy zweryfikować, jak duża jest powierzchnia łóżka. najbardziej popularny piernat pojedynczego łóżka mierzy 90 centymetrów szerokości i 200 centymetrów długości. W oznaczeniach producenta nie podaje się jednak tak długiej informacji o wymiarach prześcieradła, tylko zaznacza krótką formą. Przyjęło się, że te wskazuje się krótko prześcieradłami 90×200.

Prześcieradło 90×200 – z gumką ,a może bez gumki?

Druga istotna kwestia to wybór wykończenia, które jest związane z poręcznością , jak i wygodą nakładania , jak i ściągania prześcieradła. Nikt nie chce budzić się w pogniecionym prześcieradle, jakie zsunęło się w ciągu nocy. Tak bardzo często zdarza się z standardowymi prześcieradłami, niezabezpieczonymi za pomocą gumki. By do tego nie dopuścić, najlepszym rozwiązaniem może być zdecydowanie się właśnie na te drugie. Prześcieradła z gumką mają także tę zaletę, że nie zsuwają się ani też nie marszczą: raz założone na łóżko, zostają na nim niemal w tej samej pozycji, dzięki czemu łóżko zawsze wygląda na dokładnie zaścielone.

Ten model prześcieradeł nie podoba się jednak każdemu. Typowy konsument chętniej wybiera proste prześcieradło, które nakłada się na na powierzchnię materaca, a jego rogi zaciąga pod spodnią stronę. W porównaniu do prześcieradeł zakończonych gumką takie może częściej się zadzierać i zwijać się, ale dobrze zaciągnięte nie będzie stanowić problemu. Z tego też powodu na rynku pojawia się też coraz więcej prześcieradeł ze specjalnymi zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy może prześcieradła jersey?

Wygoda prześcieradła zależy jednakże zasadniczo od tkaniny, z jakiej zostało ono wykonane. Jej powierzchnia musi być miła w dotyku, a przede wszystkim delikatna i o prostej fakturze. Najlepiej zdają egzamin prześcieradła wykonane z bawełnianego materiału, a te grupuje się na kilka rodzajów. Najczęściej wybierane to prześcieradła jersey oraz prześcieradła frotte.

Jersey to dzianina szczególnie delikatna i przyjemna w dotyku, a przy tym wytrzymała oraz niezwykle elastyczna. Spośród pozostałych wykonanych z bawełny materiałów odznacza się niewypukłą, równą fakturą. Nic więc dziwnego, iż prześcieradła jersey 90×200 cieszą się niezmiennym zainteresowaniem.

Porównywalne do nich są prześcieradła frotte, też produkowane z bawełny. Ze względu na odmienną metodę produkowania dzianiny, za pomocą ściegu pętelkowego, mają kompletnie inną strukturę: charakterystycznie miękką ,a przede wszystkim nieco włochatą. Z tego powodu prześcieradło frotte nie gniecie się, jak i nie potrzebuje odprasowywania, co jest jego zasadniczą zaletą.

Prześcieradła jersey 90×200 oraz prześcieradła frotte 90×200 – które wybrać?

Jak widać, dobór najlepszego prześcieradła frotte 90×200 przede wszystkim wiąże się z indywidualnymi potrzebami. Każdy z oferowanych na rynku artykułów na pewno sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Żeby aczkolwiek dobrać prześcieradło do siebie, warto przemyśleć prywatne potrzeby oraz oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here