Na zamek, gumkę czy luzem? Oto jak wybrać wodoodporne podkłady 140/200!

0
475
Na zamek, gumkę czy luzem? Oto jak wybrać wodoodporne podkłady 140/200!

Czasem pojawia się w naszym domu wraz z zakupem pierwszego materaca. Częściej to jednak realna potrzeba: niemowlak w domu albo senior przebywający w pozycji leżącej. Nieprzemakalne powodoodporne podkłady na materac 140/200 są wielofunkcyjnymi ochraniaczami naszych łóżek. Mają też różne sposoby montowania i zakładania. Który będzie najlepszy?

Luźna płachta

To najtańsza i swego czasu najbardziej powszechna opcja. Bez problemu możesz ją przyciąć i dostosować do odpowiedniego rodzaju materaca. Nie ma znaczenia, czy jest to materac w łóżku, czy też materacyk w wózeczku czy gondolce. Zmieścisz wszędzie i teoretycznie, to powinien być produkt idealny. Niestety jednak tak nie jest. Czy to małe dziecko, czy też osoba dorosła, rzadko kiedy leży nieruchomo. Wraz z ruchami ciała, przemieszcza się również płachta ochraniająca. I z materiału, który miał rzeczywiście chronić właściwą część materaca, niewiele zostaje.

Wodoodporne podkłady 140/200 na gumki

Cztery gumeczki wszyte w każdym rogu mają gwarantować nie tylko pozostanie ochraniacza na materacu, ale i zapewnić ogólny komfort. W tym przypadku nie możesz już za bardzo podziałać z jego wielkością. Gdy przyjdzie potrzeba jego podcięcia, nie będzie więc to już takie proste. Z drugiej strony jednak gumki i dołączone często do zestawu odpowiednie klamerki dają poczucie wygody i bezpieczeństwa. Jednak jak to bywa w przypadku takich produktów, gumy często się szybko rozciągają, a nieprzemakalny pokrowiec na materac przestaje spełniać swoje naczelne zadanie.

Napy i guziki na wodoodporne podkłady 140/200

Bardziej bezpiecznym wyjściem jest zakup pokrowca zapinanego na napy lub specjalne guziki. Taka forma w dużym stopniu gwarantuje stabilność ochraniacza, podobnie jak w przypadku umieszczonej na wykończeniu gumki. Tutaj jednak musisz mieć na uwadze, aby dobrze zmierzyć wymiary materaca na który kupujesz pokrowiec. Za duży nie będzie spełniał swojego zadania. Za mały z kolei nie będzie się dał w ogóle rozciągnąć na powierzchni łóżka.

Zamek w przeszyciu podkładu 140/200

To jedna z droższych opcji i nie ma jej zazwyczaj w nieprzemakalnych podkładach na materace 140/200 z niższej półki. Jednak zamek błyskawiczny zapewnia doskonałe dostosowanie się do łóżka. Tym samym nie tylko będzie najlepiej chronił, ale i zadba o odpowiednią cyrkulację powietrza. Minusem jest fakt, że wymiarami musi być idealnie dostosowany do materaca. Nie użyjesz go więc na inne łóżka jeżeli mają odmienne wymiary. Pocięcie takiego pokrowca skutkować będzie jego całkowitym zniszczeniem. Ponowne wszycie zamka może nie być już takie proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here