Wybierasz się na spacer ze swoim czworonożnym pupilem? Sprawdź, jak się ubrać

0
676
Wybierasz się na spacer ze swoim czworonożnym pupilem? Sprawdź, jak się ubrać

Spacery z psem są obowiązkowym elementem codziennej aktywności w przypadku posiadania czworonożnego przyjaciela. Warto sprawdzić, jak się najlepiej ubierać podczas przebywania na zewnątrz ze zwierzęciem.

Strój na cebulkę

Wybierając się na spacer z psem warto zdecydować się na tak zwany strój na cebulkę, który będzie zapewniał odpowiedni komfort termiczny. Dzięki takiemu dopasowaniu ubrań zapobiegnie się przemarzaniu na spacerze, a także przepoceniu. Jesienią pogoda na zewnątrz bywa dość zróżnicowana i bardzo zmienna, dlatego czasem nie wiadomo, jak się do końca ubrać. Strój na cebulkę rozwiązuje ten problem, ponieważ w każdej chwili możliwe jest zdjęcie dodatkowej warstwy, a także założenie jej, jeśli wystąpi taka konieczność.

Strój sportowy

Bardzo dobrym rozwiązaniem na spacer z psem będzie wybór stroju sportowego, czyli popularnych dresów. Dresy są wygodne podczas noszenia, a także odpowiednio ciepłe. Dlatego nie powinno się w nich marznąć nawet w chłodniejsze dni. Oprócz tego dresy są również dość wytrzymałe, dlatego nie zniszczą się tak szybko, jak inne rodzaje strojów. Są one odporne na zaciąganie i bardzo korzystne się prezentują. Dlatego na pewno będą doskonałym wyborem.

Odzież funkcyjna

Podczas spaceru z psem warto zastanowić się również nad wykorzystaniem odzieży funkcyjnej, która ma specjalne przeznaczenie. Zazwyczaj jest ona używana przez sportowców oraz osoby, które są na co dzień bardzo aktywne. Odzież funkcyjna ma specjalne właściwości, dzięki czemu komfortowo się ją nosi podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Odzież funkcyjna zapewnia bardzo dobry komfort termiczny nawet podczas niepogody panującej na zewnątrz, a także opadów deszczu.

Bielizna termiczna

Kolejnym fantastycznym pomysłem jest wykorzystanie podczas spacerów z psem bielizny termicznej. Takie rozwiązanie w szczególności sprawdzi się podczas chłodnych dni, dlatego warto się nad nim zastanowić. Bielizna termiczna w korzystny sposób zapobiegnie przegrzewaniu się podczas aktywności z psem. Oprócz tego jest przewiewna i jej noszenie minimalizuje ryzyko nadmiernego pocenia się.

Wybór obuwia

Wśród najważniejszych elementów stroju każdej osoby spacerującej regularnie z psem z całą pewnością można wyszczególnić obuwie. Buty powinny być przede wszystkim wygodne, tak aby zapewniały właściwy komfort podczas chodzenia. W tym przypadku idealnie sprawdzi się obuwie sportowe, takie jak na przykład buty do biegania damskie. Tego rodzaju modele przeznaczone są do uprawiania aktywności fizycznej na zewnątrz, dlatego są w odpowiedni sposób wyprofilowane.

Dodatkowe akcesoria

Podczas spacerów z psem nie można również zapominać o pewnych dodatkowych akcesoriach, które bywają bardzo przydatne. Wśród nich można w szczególności wyróżnić odblaski, które sprawdzą się po zapadnięciu zmroku. Dzięki nim osoba spacerująca będzie widoczna dla mijających ją pojazdów. Oprócz tego warto zastanowić się również nad zakładaniem czapki, opaski lub nauszników, jeśli sytuacja na zewnątrz tego wymaga. Dzięki nim na pewno nie będzie się odczuwało nadmiernego chłodu podczas spacerów z psem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here