Cegła do wykończenia wnętrz

0
559
Cegła do wykończenia wnętrz

Cegła z odzysku to hit ostatnich lat, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Sprawdzają się praktycznie w każdym domu, mieszkaniu, ale też świetnie wyglądają w biurach czy lokalach usługowych. Najczęściej wybierane cegły to te z rozbiórki. Zostają odpowiednio odzyskane, oczyszczone i dopasowane wymiarem do konkretnego zamówienia. Sprzedawana jest najczęściej na metry. Wielu producentów ma w swojej ofercie również montaż płytek ceglanych. Warto z niego skorzystać, by mieć gwarancję dobrze położonych płytek z cegły.

Gdzie pasują płytki ceglane?

Płytki z cegły można spokojnie wkomponować w każdy styl, jaki jest w pomieszczeniu. Najbardziej będą pasować do większych pomieszczeń takich jak salon czy jadalnia. Swym wyglądem ocieplą wnętrze, nadadzą mu niepowtarzalny klimat. Pochodzące z rozbiórki cegły mają często różne odcienie, porowatość, co powodują, że są oryginalne i nie do podrobienia. Obudowany kominek, ściana rtv, ale też wykorzystanie jej w kuchni na ścianie jest jak najbardziej możliwe. To doskonałe i interesujące połączenie stylu rustykalnego z aktualnym stylem pomieszczenia. dodanie ciepłego, jasnego oświetlenia spotęguje wrażenie, jakie robi cegła.

Oryginalnym pomysłem jest położenie cegły w łazience. Cegła jest odporna na wilgoć, jest łatwa w czyszczenie, więc niewątpliwie sprawdzi się w tym pomieszczeniu. W połączeniu z białymi meblami bądź drewnianymi dodatkami np. blatami doskonale wkomponuje się w taką aranżację.

Zastosowanie płytek np. w biurze, restauracji, lokalu nada mu zarówno powagi, elegancji jak i przytulnego klimatu. Styl retro jest nadal w modzie. Przełamie zimny, nowoczesny styl, jaki często panuje w lokalach usługowych. Kojąco wpłynie na ludzi, ich nastrój.

Cegłę również można położyć na elewacji zewnętrznej budynku. Jest ona bowiem odporna na warunki pogodowe i niską temperaturę. Jest trwała i odporna na zniszczenia. Wydaje się być więc dobrym rozwiązaniem na niebanalny i unikalny wygląd domu czy innego budynku.

Podsumowanie

Cegła jak widać ma szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz. Można ją zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Łatwo łączy się i dopasowuje do różnych stylów. Może być sama w sobie główną kompozycją i centralną ozdobą. Jak również być dopełnieniem dominującego stylu, który został wybrany przy urządzaniu pomieszczeń.

Sprawdź ofertę na: https://e-ceglanafantazja.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here